aktuális
2018. május 16. szerda, 17:14

Alsó tagozatos tanulóink kedves, szép műsorral köszöntötték az édesanyákat.

Tekintsék meg kép összeállításunkat!

2018. május 16. szerda, 17:07

2018. május 9-én tanulóink Csömörön vettek részt a Pest Megyei Diákolimpia tavaszi atlétika bajnokságán. A versenyen a következő eredmények születtek:

Svédváltó
Bátor Szilvia 2. helyezés
3. helyezettek
Kovács Norbert, Lakatos Pál, Völgyi László Kevin, Péczeli Tamás

1500 m futás
Péczeli Tamás 2. helyezés

Kislabda hajítás
Bátor Szilvia 3. helyezés

Gratulálunk a diákoknak és köszönjük a segítő kollégák munkáját.

2018. május 09. szerda, 14:49

A Módszertár c. előadás sorozat azzal a célzattal jött létre, hogy neves előadók meghívásával, Nagykőrös és vonzáskörzetében tanító pedagógusok új módszereket sajátíthassanak el.

Az első alkalommal (2018. március 01.) Sági-Baté Etelka fogadta el a meghívásunkat, aki közel 15 éve foglalkozik tanulásmódszertannal. Ezen évek alatt felhalmozódott tudását osztotta meg a nagy számban megjelent pedagógusok előtt. Az előadáson hallott elméleti és gyakorlati ismereteivel a pedagógusok betekintést kaphattak arról, hogy hogyan alakíthatnak ki a tanításuk során egy gondolkodás alapú tanulást, amellyel praktikus tudást adhatnak tanítványaiknak.

A tervek szerint a Dalmady Győző EGYMI és a PMPSZ Nagykőrösi Tagintézménye karöltve rendezi majd meg a jövőben, egy őszi és egy tavaszi gyakorlatorientált előadásait, melyre szeretettel várunk minden önművelődni vágyó szakembert. 2018. novemberében tervezzük meghívni Köves Zsuzsannát a Brain Gym (Agytorna) oktatóját, aki segítséget nyújt abban a pedagógusoknak és szülőknek egyaránt, hogy készítsék fel gyermekeiket a stresszmentes, hatékony tanulásra.

2018. május 08. kedd, 16:58

Óvodai életünkből 2018. május 08.

Kis óvodásaink ma anyák napja alkalmából köszöntötték a családtagokat, elbúcsúztatták ballagó társukat és jelképesen ünnepi műsorral zárták a nevelési évet.

Tekintsék meg: https://youtu.be/IP6kGFRT1zU

Módosítás dátuma: 2018. május 08. kedd, 17:06

2018. május 08. kedd, 16:55

Kristóf ajándéka

Apró örömök. 1. osztályos tanulónk 3. helyezést ért el a  MEGGY KERT-TÉSZ Zöldség- és Gyümölcstermelői Értékesítő Szövetkezet rajzpályázatán.

Köszönjük!

Módosítás dátuma: 2018. május 08. kedd, 17:05

2018. május 08. kedd, 16:52

Fenntarthatósági témahét 2018

Az idei évben is gondoltunk a fenntarthatóságra, a környezeti kincseink megőrzésére, hogy legyen jövője gyermekeinknek és unokáinknak is.

2018. május 08. kedd, 16:50

„Nagykőrös a 650 éves város” című rajzpályázat kiállítása

Bővebben:

2018. május 08. kedd, 16:40

Tavaszi pedagógiai napok 2018

Aktívan készültünk a tavaszi pedagógiai napokra.
Ezúton is köszönet illeti a lelkes és vállalkozószellemű kollégákat.
Nagyon sok ötlet és javaslat született a nyílt programok alatt, folytatjuk!

- Komplex fejlesztés az óvodában

- Magyar óra összevont 1 - 2. osztályban, tanulásban akadályozott gyermekek körében
- Magyar óra tanulásban akadályozott gyermekek körében 3. osztályban
- Magyar óra tanulásban akadályozott gyermekek körében 5. osztályban
- Magatartásproblémás gyermekek habilitálása és rehabilitálása egy osztályközösségbe
- Állatasszisztált, mozgásos bemutató foglalkozás a 4. osztályban, tanulásban akadályozott gyermekek körében

Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani a kollégáknak, akik ellátogattak hozzánk.

2018. április 19. csütörtök, 17:19

1. oldal / 10